Kaitsekutse Kuvalda kaaprite vastu

Pisikene Kuvalda
Pisikene Kuvalda

Piraatide une- ja rummihägused silmad on kiikreisse kiigates märganud, et meie kultuurimeredel askeldavad võõrad sissetungijad. Sissetungijaid kiiganud piraatide andmetel on sissetungijate lipulaevaks Kuvalda, mille tüüri juures täheldati metskapten Igavpaska.

Metskapten Igavpask on nii sülemitarkuse kui ka unistavate papagoide andmetel kaaperkirjaga varustatud kultuurivastane jõmm. Sülemitarkus sedastab, et metskapten Igavpasa kaaperkiri volitab metskapten Igavpaska kaaperdama kultuuriarmaada lipulaeva Sirp eesmärgiga võtta alus kasutusele ossipraamina Pisikene Kuvalda.

Papagoidele teadaolevalt on metskapten Igavpask praeguseks hetkeks juba kaaperdanud kultuuriarmaada päevinäinud lipulaeva Sirp. Sülemitarkus raporteerib, et metskapten Igavpask on plangule saatnud vähemalt neli Sirbi ohvitseri. Lisaks on teada, et üks Sirbi ohvitser on ise valinud vesise haua, et pääseda John Williamsi "Imperialistliku marsi" saatel Sirpi pilastava metskapten Igavpasa käest.

Kuvalda kaaprite missiooniks on lõhkuda kultuuriarmaada trummid, signaallipud, laternad ja kõik muu, mida on võimalik kasutada sõnumite edastamiseks, ning hakata Pisikese Kuvalda pardal pakkuma eskapistlikke ekskursioone utoopilisse virtuaalreaalsusesse. Seepärast on iga piraadilaeva püha kohus Kuvalda kaaprite pihta kahurituli avada ning iga piraadi suurim häbi Kuvalda kaapritele mingisugustki toetust pakkuda.

Kõik piraadid on oodatud kultuuriarmaadaga ühisrinnet moodustama, et Eesti kultuurimered oleksid jätkuvalt toitvad ning kopimiväärilised. Uputagem üheskoos Kuvalda ning päästkem Sirp!

 

Heiki "Repentinus" Ojasild
Isehakanud vabakultuuri pootsman